Biura podróży

Poznaj praktyczne informacje, porady i ciekawostki na temat biur podróży.

Biuro podróży TUI

Dzięki współpracy z niemieckim właścicielem i innymi markami TUI dysponuje najbogatszą na polskim rynku ofertą wycieczek czarterowych w najróżniejszych zakątkach świata. Jednak wadą tego biura są wysokie ceny.

Niemiecki touroperator TUI jest obecny na polskim rynku od 1992 r., ale przez pierwsze kilka lat oferował jedynie wycieczki z katalogów niemieckich, a oferta polska była dostępna w bardzo ograniczonym zakresie. Dopiero od 1999 r., dwa lata po powstaniu TUI Poland sp. z o.o., biuro podróży dysponuje produktami i usługami dopasowanymi do potrzeb i możliwości polskiego turysty.

Duży nie zawsze może więcej

Ostatniego lata biuro podróży TUI przedstawiło ofertę w aż pięciu katalogach, co czyni propozycję TUI najbogatszą na rodzimym rynku. Dodatkowo polscy klienci mogą wybierać wycieczki i wakacje z katalogów niemieckich i innych marek należących do World of TUI, którego częścią jest też TUI Poland.

W Polsce biuro podróży TUI posiada 44 biura firmowe i współpracuje z 442 oddziałami agencyjnymi. Jednak mimo stosunkowo licznej sieci dystrybucji TUI zanotowało w 2009 r. spadek sprzedaży o 27 proc. w porównaniu do roku wcześniejszego. Eksperci twierdzą, że był to efekt nie tyle kryzysu finansowego, co wysokich cen, które, mimo że ostatnio zostały obniżone o 15 proc., to wciąż są wyższe o 20-30 proc. niż u konkurencji.

Egzotycznie i ekskluzywnie

W ramach kategorii premium TUI organizuje wakacje w egzotycznych krajach położonych w różnych zakątkach świata. Klienci mogą wypocząć w m.in. takich miejscach jak: Indonezja, Antigua, Seszele, Sri Lanka, Singapur, Barbados, Kuba, Malediwy, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Mauritius, Dominikana, Meksyk, Jamajka, Kenia, Tajlandia, Wyspy Zielonego Przylądka. W krajach tych do dyspozycji turystów jest 100 najlepszych na świecie hoteli TUI (cztero- i pięciogwiazdkowych) skupionych w 14 sieciach odznaczających się najwyższym komfortem.

Bliżej domu

Biuro podróży TUI organizuje również wycieczki do krajów basenu Morza Śródziemnego: na Cypr, do Portugalii, Egiptu, Tunezji, Izraela, Turcji, Maroka, Hiszpanii, Włoch. W kategorii wyjazdów „blisko i ciepło” znajdują się także takie destynacje jak: Wyspy Kanaryjskie, Madera i Bułgaria.

Biuro podróży TUI proponuje również wypoczynek z dojazdem własnym do krajów położonych stosunkowo blisko Polski: w Czechach, Słowenii, na Słowacji, w Austrii, Chorwacji, na Węgrzech, we Francji.