Biura podróży

Poznaj praktyczne informacje, porady i ciekawostki na temat biur podróży.

Biuro podróży Orbis Travel

Polskie Biuro Podróży Orbis jest najstarszym polskim touroperatorem i jednym z 10 najstarszych na świecie. Jego siła tkwi w rozbudowanej sieci sprzedaży, własnym zapleczu hotelowym i transportowym.

Słowo „orbis” pochodzi z języka łacińskiego i oznacza „świat”. Nazwa nie była dziełem przypadku, ponieważ w zamyśle twórców pierwszego polskiego biura turystycznego (powstało w 1920 r.) Orbis miał być oknem na świat dla obywateli odradzającej się II Rzeczypospolitej, w którym standard nie ustępowałby temu znanemu z zagranicznych placówek.

Samodzielna spółka Orbis Travel (oficjalnie jako PBP Orbis. Sp. z o.o.) powstała w 1993 r., gdy wyodrębniono ją ze struktury „starego” Orbisu zamienionego z przedsiębiorstwa państwowego w jednoosobową spółkę skarbu państwa.

Potentat turystyczno-hotelowy

Biuro podróży Orbis Travel należał do grupy kapitałowej Orbis SA skupiającej poza operatorem turystycznym spółkę transportową i grupę hotelową (marki: Orbis, Novotel, Ibis, Mercure, Sofitel i Etap). Tak rozległa struktura sprawia, że biuro podróży Orbis może świadczyć kompleksową obsługę ruchu biznesowego oraz turystycznego (wyjazdy zagraniczne, turystyka przejazdowa, przyjazdy gości z zagranicy).

Własne hotele w 30 miejscowościach w kraju (oraz jeden w Wilnie), własna flota autobusowa oraz 41 placówek firmowych i 1600 współpracujących czynią z najstarszego polskiego biura podróży jednego z największych touroperatorów w Polsce, o czym świadczą liczby: 1 mln klientów indywidualnych i 2 tys. firm skorzystało z usług Orbisu.

Dotrzesz wszędzie

Orbis jest też liderem w sprzedaży biletów lotniczych, autokarowych i promowych na wczasy w różnych zakątkach świata. Biuro podróży współpracuje ze wszystkimi liniami lotniczymi i bez prowizji oferuje bilety kolejowe i autokarowe na 260 tras w Europie. Oprócz tego umożliwia rezerwację hoteli krajowych i zagranicznych, wynajem samochodów i wykup ubezpieczenia.

Co roku biuro podróży Orbis organizuje wycieczki i wczasy w popularnych kurortach: w Bułgarii (Warna, Burgas), Egipcie (Hurghada, Szarm el Szejk), Grecji (Kreta, Rodos), na Majorce, w Turcji (Antalya) i na Malcie.