Biura podróży

Poznaj praktyczne informacje, porady i ciekawostki na temat biur podróży.

Biura podróży Itaka

Istniejące od 1989 r. opolskie biuro podróży słynie z bardzo bogatej oferty wczasów i wycieczek do znanych i mniej popularnych miejsc na wszystkich kontynentach oraz rozbudowanej sieci sprzedaży.

Biuro turystyczne Itaka przez 21 lat istnienia wypracowało jedną z najbardziej rozbudowanych ofert na rynku: wczasy, standardowe wycieczki do każdego zakątka świata, last minute oraz city breaki, czyli kilkudniowe (2-6) wyjazdy do atrakcyjnych miast posiadających szeroką gamę atrakcji kulturalno-turystycznych oraz dobrze skomunikowanych z innymi ośrodkami.

City break – a co to jest?

W ramach tej ostatniej opcji biuro podróży Itaka organizuje wycieczki, których centralnym punktem są: Barcelona, Paryż, Ateny, Lizbona, Stambuł, Rzym i – uwaga – Nowy Jork. W sumie program city break obejmuje siedem państw na trzech kontynentach (położony nad cieśniną Bosfor i Morzem Marmara Istambuł składa się z dwóch części: zachodnia położona jest w Europie, a wschodnia – już w Azji).

W zależności od celu podróży ceny takich pięciodniowych wycieczek wahają się w granicach 3-10 tys. zł i zawierają m.in. przelot, pokój dwuosobowy, pełne wyżywienie.

Liczni partnerzy na całym świecie

Klienci Itaki najchętniej wybierają wycieczki zagraniczne do krajów Morza Śródziemnego, w których spędzają wakacje rodzinne: wczasy w Chorwacji, wczasy w Grecji. Popularne są też oferty noszące nazwy „Tunezja last minute”, „Bułgaria last minute” czy „last minute Grecja”.

Wczasy w Bułgarii po latach wróciły do łask. Plaże w Burgas (zwane złotymi piaskami) były tłumnie odwiedzane przez Polaków w okresie PRL-u.

Biuro podróży Itaka jest w stanie zorganizować wczasy w każdym z popularnych kurortów na świecie (od Bułgarii przez Tanzanię po Sri Lankę czy Indonezję). Oferta wycieczek jest jeszcze bogatsza – wszystko dzięki licznym partnerom na całym świecie, w tym liniom lotniczym (m.in. Air France, WizzAir, LOT).