Biura podróży

Poznaj praktyczne informacje, porady i ciekawostki na temat biur podróży.

Biuro podróży Kopernik Travel

Warszawskie biuro podróży Kopernik Travel, które w połowie lipca 2009 r. ogłosiło niewypłacalność, zamierza wznowić działalność. Na razie jednak mało wiadomo o ofercie.

Biuro podróży Kopernik (nowy) jest następcą upadłego w lipcu 2009 r. z powodu utraty płynności finansowej touroperatora o takiej samej nazwie. Na razie mało wiadomo o nowym organizatorze wypoczynku turystycznego. Są tylko informacje, że obsługuje on (a przynajmniej ma taki zamiar) wczasy, wakacje, wycieczki do popularnych kurortów w Egipcie (Szarm El Szejk, Hurghada), Tunezji (Sousse, Monastir i Hammamet), czyli miejsc, które wcześniej znajdowały się w ofercie Kopernika.

Oprócz tego nowe biuro podróży Kopernik chce wozić turystów do Grecji i Turcji oraz innych „najcieplejszych krajów świata”.

Nieciekawa opinia

Biuro podróży Kopernik Travel przed upadkiem nie cieszyło się dobrą opinią. W internecie można znaleźć wpisy klientów, w których przedstawiają oni, jak odbywały się wyjazdy organizowane przez warszawską firmę: zmiany miejsc przylotów, przesuwanie dni wylotów, długi biura w hotelach, problem z zakwaterowaniem mimo opłaconego pobytu, fatalny standard miejsc noclegowych.

Nic nie wskazywało na koniec

Nic nie wskazywało na to, że biuro podróży Kopernik Travel zbankrutuje. Jeszcze dzień przed plajtą sprzedawało wycieczki zagraniczne, obozy, wczasy w krajach Morza Śródziemnego. W feralnym dniu kolejni klienci stawili się na lotnisku w Pyrzowicach, skąd mieli odlecieć do Hurghady. Jednak osób tych nie było na liście podróżnych, więc nie wsiedli oni do samolotu.

Nikt z firmy nie pofatygował się do Katowic, żeby przekazać podróżnym złe wieści. Turyści, których pechowa wiadomość zastała na wakacjach, do kraju wracali, dzięki akcji Mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego.

Żaden z przedstawicieli biura nie odbierał telefonów, przestała działać witryna. Dopiero po paru godzinach pojawił się na niej komunikat o bankructwie i o tym, co należy zrobić, żeby odzyskać pieniądze za niezrealizowane wczasy, wycieczki, kolonie. Firma złożyła też w Krajowym Rejestrze Sądowym Praga-Północ wniosek o upadłość.