Biura podróży

Poznaj praktyczne informacje, porady i ciekawostki na temat biur podróży.

Biuro podróży Almatur

Z biurem podróży Almatur nikt nie będzie się nudzić wakacji, ponieważ firma stawia na niebanalną ofertę – połączenie aktywnego wypoczynku, naukę, zdobywanie nowych umiejętności i wiele atrakcji.

Założone w 1956 r. biuro podróży Almatur należy do najstarszych polskich firm zajmujących się organizacją wypoczynku, wyjazdami turystycznymi. Warszawskie biuro specjalizuje się w obozach młodzieżowych, koloniach, wyjazdach studenckich, ale obsługuje również pozostałe grupy klientów, proponując:

  • wczasy w Polsce i Europie z dojazdem własnym i czarterowym;
  • wycieczki niemal do wszystkich krajów Starego Kontynentu;
  • egzotyczne wyprawy w najdalsze zakątki świata (m.in. do Kenii, Tajlandii, Australii, Chin, Ameryki Łacińskiej).

Almatur organizuje ruch turystyczny również zimą, umożliwiając wyjazdy na narty do Austrii, Włoch, na Słowację i w polskie góry.

Aktywny wypoczynek i rozwijanie pasji

Biuro kieruje się mottem „Almatur – turystyka niebanalna” i trzeba przyznać, że podczas wyjazdów organizowanych przez touroperatora nie można się nudzić. Zadowoleni będą zarówno zwolennicy biernego wypoczynku, jak i miłośnicy aktywnego oraz kreatywnego spędzania wolnego czasu. Podczas obozów młodzieżowych uczestnicy nie tylko odpoczywają, lecz również uprawiają sport, uczą się nowych umiejętności (fotografowania, nurkowania, fitnessu), rozwijają pasje (np. taniec, aktorstwo).

Profesjonalną obsługę klienta umożliwia: 19 firmowych oddziałów w 13 województwach i ponad tysiąc biur partnerskich w całej Polsce; własne ośrodki wypoczynkowe, firmowe autokary. Biuro podróży Almatur jest zrzeszone w międzynarodowych organizacjach turystycznych oraz w Polskiej Izbie Turystyki.

Nauka, praca i zwiedzanie

Poza standardowymi wycieczkami i koloniami biuro podróży Almatur proponuje wyjazdy połączone z nauką języka obcego w Anglii, Szkocji, Niemczech, Austrii i na Malcie. Poza tym organizuje młodzieżowe wyjazdy wakacyjne w celach zarobkowych i na praktykę zawodową (uczestniczy w programie work&travel).

Dzięki Almaturowi można też stać się posiadaczem międzynarodowej legitymacji studenckiej lub turystycznej upoważniającej do zniżek na bilety, miejsca noclegowe i dającej rabaty w sklepach, punktach usługowych w kilkudziesięciu krajach na całym świecie.