Biura podróży

Poznaj praktyczne informacje, porady i ciekawostki na temat biur podróży.

Biuro podróży Sindbad

Istniejące od 1983 r. biuro podróży Sindbad należy do największych i najstarszych polskich przedsiębiorstw branży turystyczno-przewozowej. Swoją ofertę kieruje do osób indywidualnych, szkół, firm i gości zagranicznych.

Biuro podróży Sindbad z Opola jest touroperatorem wakacyjnym w Grecji, Hiszpanii i Chorwacji. Dysponuje flotą 70 autokarów własnych o średniej wieku poniżej trzech lat, a wraz innymi firmami przewozowymi (Albatros, Janosik, Riviera i Sart Turist – razem 130 pojazdów) tworzy platformę transportową, która realizuje kursy do 275 miast w dziewięciu krajach Europy, co czyni z niej lidera autobusowych połączeń międzynarodowych na polskim rynku i jednego z największych w tej części kontynentu. Rocznie z usług przewozowych Sindbada korzysta pół miliona osób.

Dla każdego coś odpowiedniego

Biuro podróży Sindbad organizuje nie tylko standardowe wycieczki autokarowe, imprezy objazdowe, ale również wyjazdy na ważne wydarzenia sportowe, w tym: piłkarskie mistrzostwa Europy i świata, mecze piłkarskiej reprezentacji Polski, wyścigi F1, żużlowe zawody z cyklu Grand Prix.

Za pośrednictwem biura podróży Sindbad można zarezerwować miejsce w dowolnym hotelu na całym świecie mającym dostęp do systemu HRS (Hotel Reservation Service) oraz kupić bilety lotnicze renomowanych (np. Lufthansa, Air France, British Airways) i tanich przewoźników (m.in. WizzAir, Ryanair, Norwegian), a także bilety na prom.

Szkoły płacą mniej

Opolski operator turystyczny umożliwia również wynajem samochodu za granicą. Poza indywidualnymi klientami PBP Sindbad świadczy swoje usługi także firmom, zapewniając ich kompleksową obsługę.

Podróże służbowe, imprezy integracyjne i motywacyjne – wszystko przygotowywane jest pod konkretne zlecenie uwzględniające potrzeby i wymagania kontrahenta, jego profil działalności, budżet, liczbę osób. Każdy wyjazd firmowy może być więc inny, ale tak samo udany jak poprzednie.

Magnesem, który ma przyciągnąć placówki oświatowe, jest zamrożenie cen wycieczek szkolnych na rok 2010. Sindbad zajmuje się także organizowaniem pobytu turystów zagranicznych, których podejmuje we własnym, trzygwiazdkowym hotelu w Opolu.