Biura podróży

Poznaj praktyczne informacje, porady i ciekawostki na temat biur podróży.

Biuro podróży Scan Holiday

Dzięki Scan Holiday polski turysta może wypocząć w najpopularniejszych kurortach basenu Morza Śródziemnego oraz wysłać swoje dzieci na niezapomniane wakacje za granicę.

Biuro podróży Scan Holiday powstało w 1995 r. Po czterech latach warszawska firma została przejęta przez brytyjski koncern turystyczny. Obecnie biuro podróży Scan Holiday należy do niemieckiej grupy World of TUI (największego w Europie touroperatora), ale działa pod własną marką i dysponuje odrębną ofertą – posiada 25 firmowych placówek i współpracuje z ponad tysiącem agencji. Niemieckiego właściciela należy traktować jako gwaranta solidności i niezawodności usług świadczonych przez jego polski oddział.

Scan Holiday jest członkiem Polskiej Izby Turystyki i ma ustanowione wszystkie wymagane prawem zabezpieczenia. W wybranych miastach w Polsce TUI i Scan Holiday prowadzą wspólne salony.

Popularne miejsca wypoczynku

Biuro podróży Scan Holiday organizuje zimowe i letnie wycieczki lotnicze czarterowe oraz z dojazdem własnym. W lecie 2010 r. Scan Holiday proponuje wakacje w miejscach, które od kilkunastu lat chętnie odwiedzają Polacy:

  • na Cyprze,
  • w Egipcie (kurorty Szarm El Szejk oraz Hurghada),
  • w Grecji (poza popularnymi Kretą i Rodosem biuro oferuje też urlop na mniej obleganych Kos i Korfu),
  • Tunezji (Djerba),
  • Maroku (Marakesz),
  • Turcji (Izmir, Riwiera Turecka, plaże Morza Egejskiego),
  • na Majorce
  • oraz na atlantyckich: Maderze, Teneryfie i Wyspach Kanaryjskich.

W zależności od miejsca i daty wycieczki wyloty odbywają się z różnych polskich lotnisk: Warszawy, Poznania, Warszawy, Bydgoszczy, Gdańska, Krakowa, Rzeszowa, Wrocławia albo Łodzi (jeszcze niedawno startowano tylko z sześciu portów).

Dla dzieci – FanScan

Ciekawą inicjatywą prowadzoną przez biuro jest FanScan, czyli oferta wypoczynku kierowana do dzieci, które w miesiącach wakacyjnych chcą odpocząć w niezapomniany i atrakcyjny sposób, robiąc wiele ciekawych rzeczy w różnych zakątkach świata (w tych samych miejscowościach, w których mogą wypocząć ich rodzice). Oto, żeby maluchy się nie nudziły podczas sześciodniowego pobytu za granicą, dba polski animator.

Na takim wyjeździe dzieci bawią się, nabywają nowe umiejętności oraz zdobywają wiedzę, np. w ramach warsztatów fotografii, zajęć sportowych.