Biura podróży

Poznaj praktyczne informacje, porady i ciekawostki na temat biur podróży.

Biuro podróży Rainbow Tours

Rainbow Tours jest modelowym przykładem biznesowego rozwoju. 20-letnia historia firmy obfitowała w wiele ważnych i doniosłych dla rodzimej turystyki wydarzeń, które sprawiają, że jest ono czołowym touroperatorem w Polsce.

„Tęczowe” biuro podróży powstało na początku przemian ustrojowych w Polsce (1990 r.) jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością i niemal od razu zapisało się w historii polskiej turystyki m.in. pierwszym branżowym katalogiem (1992 r.) oraz uruchomieniem pierwszego czarteru do Tunezji (1994 r.).

Nieustanna ekspansja

Biuro podróży Rainbow Tours z roku na rok rosło w siłę i zwiększało skalę działalności, co zaowocowało przekształceniem w spółkę akcyjną (2003 r.) i stworzeniem filii w większości województw. W 2006 r. powołano przedstawicielstwo na Ukrainie w postaci spółki zależnej Rainbow Tours Ukraina sp. z o.o.

Rok później firma zadebiutowała na GPW w Warszawie. To wszystko sprawia, że Rainbow Tours S.A. Należy do największych polskich organizatorów ruchu turystycznego.

Dzięki giełdowemu debiutowi łódzki touroperator zdobył pieniądze na rozwój, który przejawia się m.in. w rozbudowie struktur sprzedaży (dziś Rainbow Tours ma 52 salony własne i franchisingowe) oraz przejmowaniu konkurencji, np. biura turystycznego ABC Świat Podróży i Forte Trip, które razem mają 20 oddziałów.

Urozmaicona oferta

Oferta łódzkiej firmy jest bardzo rozbudowana i podzielona na sześć kategorii:

  • fly&drive – przelot do miejsca zakwaterowania (np. na Sycylię, Sardynię, do Andaluzji) i podróżowanie zgodnie z preferencjami klienta podstawionym samochodem z klimatyzacją i GPS-em;
  • wycieczki lotnicze;
  • wycieczki rodzinne, np. do Disneylandu w Paryżu;
  • city tours – wycieczki autokarowe do europejskich metropolii, w tym: Wiednia, Pragi, Amsterdamu, Budapesztu, Londynu;
  • wczasy z dojazdem własnym i autokarowym – głównie w Chorwacji, we Włoszech oraz w Bośni i Hercegowinie;
  • wycieczki objazdowe po wielu krajach na całym świecie.

Najpopularniejszymi kierunkami w Rainbow Tours są kraje basenu Morza Śródziemnego (europejskie, afrykańskie i bliskowschodnie), Kenia, Tajlandia i Kuba, ale biuro umożliwia też wypoczynek połączony ze zwiedzaniem dużo bardziej odległych zakątków w Chinach, Etiopii, Peru, RPA, na Sri Lance.

W sumie biuro podróży Rainbow Tours organizuje wycieczki, urlopy w 34 krajach na czterech kontynentach.