Biura podróży

Poznaj praktyczne informacje, porady i ciekawostki na temat biur podróży.

Biura podróży - Rzeszów

Choć biur podróży w Rzeszowie jest relatywnie mało jak na miasto wojewódzkie, działają tu oficjalne przedstawicielstwa największych touroperatorów. Problemem jest jednak konieczność przesiadek w wycieczkach lotniczych.

Rzeszów leży niejako na uboczu wielkiego ruchu turystycznego. W tym małym – jak na stolicę województwa – mieście, bo liczącym 170 tys. mieszkańców, działają tylko 43 podmioty z branży turystycznej (w tym agencje i biura podróży).

Duże biura podróży w Rzeszowie

Wśród nich znalazło się sześć firmowych oddziałów ogólnopolskich touroperatorów, dla których każde miasto wojewódzkie jest atrakcyjne pod względem komercyjnym. W mieście znajdują się punkty obsługi takich biur turystycznych jak:

  • Triada (ul. Matejki 16, tel. 17 8628889),
  • Neckermann (ul. Kościuszki 4, tel. 17 8605325),
  • Gromada (ul. Grunwaldzka 17, tel. 17 8526060),
  • Rainbow Tours (ul. Gałęzowskiego 2/2, tel. 17 8507688),
  • Itaka (ul. Matejki 8, tel. 17 8628888),
  • Orbis Travel (ul. Jagiellońska 1, tel. 17 8537471).

Firmowych przedstawicielstw w stolicy Podkarpacia nie posiada trzech ogólnopolskich touroperatorów: TUI, Scan Holiday i Sindbad.

Przesiadka w Warszawie, Londynie albo Frankfurcie

We wszystkich tych biurach można nabyć standardowe produkty turystyczne dostępne także w oddziałach w innych miastach. Można więc zamówić: wczasy krajowe i zagraniczne w wielu egzotycznych miejscach (np. Morze Śródziemne, wyspy na Pacyfiku, Ameryka Południowa), wycieczki lotnicze, autokarowe, oferty last minute, obozy rekreacyjno-językowe, zimowy wypad na narty, itp.

Rzeszowianie nie muszą rezygnować z marzeń i planów wypoczynkowych nawet w najodleglejszych zakątkach świata. Lecz pewnym problemem może być mała siatka połączeń wykonywanych z lotniska Rzeszów-Jasionka. Na szczęście z miasta latają samoloty do ważnych międzynarodowych portów w: Warszawie (codziennie), Londynie (do Stansted codziennie, do Luton – dwa dni w tygodniu), Frankfurcie (w dni robocze), a nawet Nowego Jorku (raz w tygodniu).